18 Nisan 2014 Cuma

BİR HAFTALIK GÜZELLİK VE BAKIM PROGRAMI 5. GÜN


Öncelikle şunu belirteyim haftalık güzellik ve bakım programında sunduğum tüm ürünler ev yapımıdır. Yapımını öğrenmek istediğiniz ürünün üzerine tıklamanız yeterli. Her ürünü detaylı bir şekilde nasıl yapabileceğinizi içeriğinde açıkladım.

Güzellik ve bakım programının beşinci gününde, günlük rutin bakımlarla beraber bakışlarımızı daha parlak hale getirmek, göz çevresinde morluklarımızı olabildiğince yok etmek ve ışıl ışıl gözlerle bakmak için ekstra bakım uyguluyoruz.

Programımız şöyle:
5. GÜN


Sabah uyanıldığında: Göz çevresi morluklarını gideren bakım gözlere uygulanır. Aynı esnada yüze kolay bakım yapılır.

İlk güzellik bakımımızı yapıldıktan sonra çay demlenip bir bardağa soğuması için koyulur ve duşa girip selülit azaltan bakım yapılır. Duştan çıkınca sorunlu bölgelere selülit kremi sürülür.

Duştan sonra oda sıcaklığına gelmiş olan çayla göz banyosu yapılır. Böylece gözleri daha parlak, gözlerin beyaz kısmı ise bembeyaz bir hale gelir.

Çay banyosu bitince sonra cilt temizlenir ve gençleştirici günlük bakım kremi (eğer cildiniz kuruysa kuru ciltler için olan kremi kullanabilirsiniz) sürülür.

Dudaklara ise koruyucu dudak kremi sürülür (Dudak kremini gün içinde arzu ettiğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz).

Gün içinde: 2 bardak kuşburnu çayı içilir.

Akşam otururken: Tırnakları güçlendirici ve kırılmalarını önleyici bakım yapılır. Bakımdan sonra yumuşatıcı el, ayak ve dirsek kremi sürülür

Gece yatmadan: Cilt temizlenir. Gece bakım kremi uygulanır.

Bu yazıyla ilgili bir önceki veya sonraki sayfaya gitmek için lütfen ok işaretlerine tıklayınız:

    

Güzel günler dilerim :o)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder