13 Nisan 2014 Pazar

BİR HAFTALIK GÜZELLİK VE BAKIM PROGRAMI 1. GÜN


Öncelikle şunu belirteyim haftalık güzellik ve bakım programında sunduğum tüm ürünler ev yapımıdır. Yapımını öğrenmek istediğiniz ürünün üzerine tıklamanız yeterli. Her ürünü detaylı bir şekilde nasıl yapabileceğinizi içeriğinde açıkladım.

Bloğumdaki "Ayna ayna söyle bana" bölümünde sıklıkla güzellik ve bakım önerileri, tarifleri sunuyorum. Bugünden itibaren bir hafta boyunca her gün hangi bakımları yapabileceğinizi bir program halinde yazacağım. Eğer bu bakımları düzenli olarak uygulayabilirseniz (çalışıyorsanız en azından sabah ve akşam bakımlarını yapabilirsiniz, maskeleri ise haftasonu uygulama şansınız olabilir) cildinizdeki farkı çok kısa sürede görebilirsiniz.

Biliyorum ki, birçoğumuz için her hafta bu bakımları yapmak çok zor. En azından kendinizi zorlayıp 1 hafta programınız içine dahil edebilirseniz, sonuçlarından çok memnun kalacaksınız :o)


1. GÜN


Sabah uyanıldığında: Göz çevresi morluklarını gideren bakım gözlere uygulanır. Aynı esnada yüze kolay bakım yapılır.

Ardından selülit maskesi sorunlu bölgelere sürülerek bekletilir ve duşa girilip selülit azaltan bakım yapılır. Duştan çıkınca sorunlu bölgelere selülit kremi sürebilirsiniz.

Selülit kremi sürüldükten sonra cilt temizlenir ve gençleştirici günlük bakım kremi (eğer cildiniz kuruysa kuru ciltler için olan kremi kullanabilirsiniz) sürülür.

Dudaklara ise koruyucu dudak kremi sürülür.

Gün içinde: 2 bardak kuşburnu çayı içilir.

Akşam otururken: El, ayak ve dirseklere peeling uygulanır. Ardından tırnakları güçlendirici ve kırılmalarını önleyici bakım yapılır. Bakımdan sonra yumuşatıcı el, ayak ve dirsek kremi sürülür

Gece yatmadan: Cilt temizlenir. Gece bakım kremi uygulanır.

Bu yazıyla ilgili bir sonraki sayfaya gitmek için lütfen ok işaretine tıklayınız:

   

Güzel günler dilerim :o)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder