9 Mart 2014 Pazar

FENG SHUI NEDİR VE EVİNİZE NASIL UYGULAYABİLİRSİNİZ? 3/10

BATI


Feng shui yazı dizisinin üçüncü bölümünde batı yönünü ele aldım.

Temsil ettiği değer: Çocuklar ve Yaratıcılık, (aynı zaman geleceğiniz)
Elementi: Metal
Rengi: Altın ve gümüşü simgeleyen sarı ve beyaz
Şekli: Yuvarlak

Batı, başta da belirttiğim gibi çocuklar ve yaratıcılığı temsil eder. Aynı zamanda doğurganlık da bu alanın simgelediği öğelerden biridir. Bir başka deyişle çocuk sahibi olmak istiyorsanız evinizin batı yönüne denk gelen kısmında değişiklikler yapabilirsiniz.

Bunu nasıl yapacağınıza gelirsek:

Bu yönün elementi metal, rengi sarı ve beyaz olduğundan altın ve gümüş renginde eşyalar kullanabilirsiniz.

Duvarınıza altın ve gümüşü simgeleyen objeler asabilirsiniz.


Çocuk sahibi olmak istiyorsanız metalik eşyalarla birlikte bebek patiği, beğendiğiniz bir bebekli bir kadın resmi ya da bebekli kadın bibloları da koyabilirsiniz.Eğer resim koyacaksınız çerçevesinin altın sarısı ya da gümüş renginde olması gerekir.

Bu bölümün dekorasyonunda ise sarı ve beyaz tonlarını kullanmak doğru olacaktır.Tabi ki bu kadar pahalı eşyalarla süslemek durumunda değilsiniz. Koltuğunuzun üzerine yayacağınız şık bir sarı veya beyaz kumaş, yine bu renklerde yastıklar da ideal olacaktır. Hatta bu yönde bulunan odanın duvarlarını bu renklerden biriyle de boyayabilirsiniz. Ya da odanın perdelerini bu yönün renklerinin özelliklerine göre seçebilirsiniz.

Tüm yönlerde olduğu gibi batı yönünün özelliklerini de, hem evinizin genel krokisinde görünen yönüne, hem de her odanın içine ayrı ayrı uygulamanız mümkün.

İsteğiniz yaratıcılığınızı geliştirmekse, kendinizi geliştirmek istediğiniz konuyla ilgili objeleri de bu bölümde bulundurabilirsiniz.

Örneğin bir mimarın çalışma odası batı yönündeki oda olarak seçilebilir.

Yönlerin evinize tam olarak hangi eşyalarla uygulanabileceği sizin yaratıcılığınıza kalmış. Çünkü eşyaların anlamları kişilere göre farklılık gösterebilir. Size yazılarımda elimden geldiğince genel bilgi vermeye çalışıyorum. Mesela batı yönüne metalik vazo, biblo, gibi eşyalar koymak da mümkün.

Ayrıca batı yönüne yaratıcılığı simgelediğinden televizyon, müzik seti gibi elektronik eşyaları koymak da mümkün. Özellikle müzik ve televizyonda yayınlanan programlar yaratıcılık sınıfında değerlendirilir.

Eğer batı yönü balkon gibi bir dış mekana denk geliyorsa, metalik bir rüzgar çanı koyarak, bu sayede ses yaratabilir ve bu yönü güçlendirebilirsiniz.Bu yöne kesinlikle mum koymamalısınız. Çünkü ateş metali eriteceğinden bu yönün etkisini azaltır.

Batı yönüyle ilgili söyleyebileceklerim şimdilik bu kadar.

Her yönde olduğu gibi bu yönde de "Feng Shui'nin Genel Kurallarını" okumanızı ve uygulamanızı öneririm.

Bu yazıyla ilgili bir önceki veya sonraki sayfaya gitmek için lütfen ok işaretlerine tıklayınız:

    

Kolay gelsin :o)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder